Reklam Fotoğrafçılığı

Bir kare, bin kelimeye bedel Ankara ve Konya'da fotoğraf çekimi tam burada.

Kusursuz ışık, derinlik, canlı renkler ve anı yakalayan fotoğraf kareleriyle sizi tam olarak ifade etmenin peşindeyiz. Reklam ve tanıtımda görselliğin etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Sayfalarca yazı yazarak anlatabileceklerinizi (veya anlatamadıklarınızı) etkili bir fotoğrafla daha akılda kalıcı ve ilgi çekici biçimde müşterilerinize aktarabilirsiniz. Görsel öğelerin fazlasıyla ön plana çıktığı reklamcılık sektöründe katalog ve broşürlerde kullanılan görsellerin kalitesi müşterilerce firma ve ürün kalitesini kıyaslamak için kriter olarak alınabilmektedir.
 
İnsanoğlu çevresini, olayları ve haberleri algılayabilmek için duyu organlarından yararlanır. Evrenin %78'ini görerek, %13'ünü duyarak, %3'ünü dokunarak, %3'ünü koklayarak, %3'ünü tat alma duyusuyla algılamamaktayız. Hafızamız gördüklerimizin %40'ını duyduklarımızın da %20'sini kalıcı kılmaktadır. Dolayısı ile reklam ve tutundurma faaliyetlerinin temel arayışı olan sürekli hatırlanma hususunda görüntünün ne denli önemli öge olduğu açıktır. (Göksel, 1987:150) Günümüzde objeleri görünür kılarak kitlelere ulaştırmanın en pratik yolu ise fotoğraftan geçmektedir.
 
Fotoğraf çekimleri için ürün türü ve çekim tekniğine göre uzman ekip ve ekipmanlar reklam ajansımız tarafından sağlanmaktadır. Fotoğraf  hizmetleri ürün türü ve çekim yapılacak alana göre farklı fiyat seçenekleriyle sunulur. Stil life çekimleri, moda çekimleri, endüstriyel çekimler, mobilya çekimleri, açık hava ve portre çekimleri uzman fotoğrafçılarımız tarafından teknolojik ekipmanlar kullanılarak, her aşaması titizlikle programlanarak karelere aktarılır. 
 
Kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmalara göre hiç fotoğraf ve grafiksel öğeler olmadan yapılan tasarımlar, fiyat olarak daha cazip olsa bile tüketici tercihlerinde fotoğrafla desteklenen tasarımlar daha etkili olmaktadır.  Ayrıca bu ürünlerin satışından sonra geri dönüş ve iade gibi müşteri şikayetleriyle fazlaca karşılaşılmaktadır.  Herkes fotoğraf çekebilir ama herkes çektiği bir fotoğrafla ürün sattıramaz. Etkili stil çekimleri sizi başkalarına ifade etmede kusursuz iletişim aracıdır.  
 

FOTOĞRAFÇILIK HİZMETLERİMİZ


 

Endüstriyel Ürün Reklam Fotoğrafçılığı: Fotoğraf çekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, çekimi yapılan ürün veya materyalin; biçimi, formu, ürünün yapısı gibi unsurlar dikkate alınarak farklı ışık teknikleri ve objektifler kullanarak çekim yapmaktır. Endüstriyel ürünler, yedek parçalar, sanayi makineleri, vb üretimleriniz bulunduğu ortamda uygun koşullar oluşturularak veya stüdyo ortamında fotoğraflanır. Çekimi yapılan ürün hakkında satış alanları, fotoğrafın göstermek istediği özellikler ve detaylar dikkate alınarak karelenir.

Stil Life Fotoğraf Çekimi: Stil life çekimleri ürün türü, kullanım alanı, imaj dikkate alınarak fotoğrafçı, grafik tasarımcı, art direktör ve müşteri dörtlüsünden oluşan ekipçe özel görüşmeler sonucu ortak oluşan görüş birliği doğrultusunda yapılır. Stil life çekimlerde oluşturulan kompozisyonlarda fotoğraf kareleriyle ürünün tüketici kitlesine doğru, sade ve net bir biçimde aktarılması hedeflenir. Alternatif çekim teknikleri ve ışık seçenekleriyle gerçekleştirilen çekimler çekim sonrasında fotoğraf seçimleri yapılarak tüm ham ve işlenmiş çekimlerin bir kopyası müşteriye teslim edilir.

Moda Çekimleri: Tekstil, konfeksiyon, giyim, ayakkabı vb. ürünler için yapılan çekimlerde farklı çekim ölçeklendirmeleri kullanılır. Çekim ölçeği görüntüdeki nesnelerin görüntü karesi içerisinde kapladıkları yeri bir başka ifade ile kameraya olan uzaklık veya yakınlıklarını ifade eder. Moda çekimlerinde mekan ve model alternatifleri karşılıklı görüşmelerden sonra oluşan ortak fikir çerçevesinde belirlenir. Firmaların ayırmış oldukları bütçeler baz alınarak çalışma için senaryo oluşturulur. Moda çekimlerinde reklamın görsel tasarımı dikkate alınır. Görsel öğeye çekicilik, çarpıcılık kazandırma çabasıyla ve ürünün hitap ettiği tüketici kitlesinin beğenisini göz ardı etmeden, uygun mekan ve aksesuar seçimleriyle moda çekimleri yapılır. Moda çekimlerinde reklam ajansımız tarafından önceden oluşturulan kompozisyon ve senaryolarla çalışılır.

/REKLAM%20TANITIM%20HİZMETLERİ
FERHAT ALTAY Creative Workshop Konya'da ve Türkiye genelinde tüm firmaların, şirketlerin kişilerin reklam, tanıtım ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretir. Konya'da reklam ajansı olarak reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren firmamız; fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, multimedya ve matbaa basım hizmetleri sunar.
/KATALOG%20-%20BROŞÜR%20ÇÖZÜMLERİ
Katalog ve broşürler profesyonellerin bakış açısıyla profesyonel ellerde biçimleniyor . Reklam ajansımızın grafik tasarım departmanında katalog, broşür çalışmalarınız için özel çözümler sunuyoruz. Fuar, ihale, sunum gibi etkinlikleriniz için acil yetiştirmeniz gereken işlerde yüksek kalite dijital kopyalama çözümleriyle buradayız.
/REKLAM%20AJANSI%20NE,%20NASIL%20,NEYİ
İşletmeler için reklam çalışmalarını yürütecek reklam ajanslarının seçimi çok önemlidir. Reklamın hedef kitlesine ulaşması ve olumlu geri dönüşler bu seçime bağlıdır. Bizler bu tercihin farkında olarak, bizimle çalışan müşterilerimizle 10 yıldır edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri paylaşarak markalar oluşturmak için çalışıyoruz
/FATURA%20İRSALİYE%20BASIMI
Konya anlaşmalı matbaamızda fatura, irsaliye, sevk irsaliyesi, serbest meslek makbuzu, gider pusulası, irsaliyeli fatura vb. maliye anlaşmalı işlerinizin tasarımı ve matbaa baskısı yapılmaktadır. Farklı ölçü ve cilt seçenekleriyle elde kesim veya bilgisayarlı çıktıya uygun fatura ve irsaliye basımı. Üstün kalite sorunsuz hizmet.